Precyzyjna obróbka
aluminium i stali

W celu uzyskania wysokiej jakości cięcia w przypadku aluminium i stali nierdzewnej, przecinarki Thermal Dynamics wykorzystują proces oparty o wtórny system mgły wodnej.

przeinarka-plazmowa

Producenci naczep do transportu samochodów wyścigowych zdecydowali się przestać wypróbowywać inne przecinarki plazmowe.

Zespoły wyścigowe kupują naczepy wykonane z aluminium, ponieważ są one lżejsze, dzięki czemu w dniu wyścigu zespół może je bezpiecznie dociążyć sprzętem ważącym kilkaset kilogramów. To wystarczający powód, by producenci naczep wybrali technologię wtórnego systemu mgły wodnej do cięcia precyzyjnego firmy Thermal Dynamics®, dzięki której mogą wykonać swą pracę, jak należy.

Wtórny system mgły wodnej zapewnia najlepszą jakość cięcia plazmowego w przypadku stali nierdzewnej i aluminium. Rozwiązanie to jest również niedrogie. Zastosowanie kombinacji N2/H20 zamiast gazów H35/N2 pozwala ograniczyć wydatek gazu. zwiększyć prędkość cięcia oraz zminimalizować zniekształcenia w strefie wpływu ciepła. W rezultacie powstaje czysta, wolna od zgorzelin i azotanów powierzchnia cięcia, gotowa do spawania, formowania lub malowania.

Jak działa technologia wtórnego systemu mgły wodnej? W procesie cięcia woda ze strumienia osłonowego dzieli się na swe podstawowe pierwiastki składowe – wodór i tlen. Wodór wytwarza zubożoną atmosferę w strefie cięcia, izolując ją od zanieczyszczeń po znacznie niższym koszcie w przeliczeniu na metr niż w przypadku innych procesów. Ze względu na wykorzystywanie zwykłej wody użytkowej, wtórny system mgły wodnej powoduje również obniżenie kosztów produkcji oraz utrzymuje zużycie energii na minimalnym poziomie.

Jeśli szukasz rozwiązań w zakresie wysokoprecyzyjnego cięcia materiałów niezawierających żelaza, wybierz Thermal Dynamics. Wtórny system mgły wodnej jest tylko jednym z wielu rozwiązań True Solutions w zakresie cięcia precyzyjnego, jakie można znaleźć w ofercie produktów firmy Thermal Dynamics.

Zalety

  • Najniższe koszty operacyjne
  • 3-krotnie większa prędkość cięcia niż w przypadku gazu plazmowego H35
  • Krawędzie cięcia pozbawione zgorzelin i tlenków
  • Małe strefy wpływu ciepła i mniejsze zniekształcenia

Założenia

  • Typowy system: Ultra-Cut® XT 100, 200, 300, 400 lub Auto-Cut® 200 XT, 300 XT
  • Zasilanie wodą pod ciśnieniem min. 3,8 bara (55 PSI) i o natężeniu przepływu równym 37,85 dm3/h; twarda woda będzie pozostawiać osady mineralne, zapobiegnie im standardowy filtr zmiękczający wodę.
Precyzyjna-obrobka-aluminium-i-stali

Skontaktuj się z nami

Wysyłając formularz zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności, w tym przede wszystkim z sposobem przetwarzania Twoich danych.

[recaptcha]

Częstochowa 42-207
ul. Próchnika 7/36
NIP: 573-270-27-09
REGON: 243247181

biuro@pm-project.com.pl
+48 792 006 891