Znakowanie plazmowe

Znakowanie plazmowe wykorzystywane jest do oznaczania płyt i części, do wykonywania linii zginania i oznaczania punktów spawania. Proces można wykonywać, pracując na przecinarkach plazmowych Ultra-Cut® XT.

plasma-markin

Posiadanie pod ręką właściwej części ma bardzo duże znaczenie.
Kiedy wiodący dystrybutor podzespołów do autocystern produkowanych przez czołowe marki musi oznakować swoje części, wybiera przecinarki Thermal Dynamics® Ultra-Cut® XT. Wiele części wygląda podobnie choć pełni zupełnie inną rolę, na przykład lewe i prawe mocowanie zderzaka. Tu właśnie z pomocą przychodzi proces znakowania plazmowego, który umożliwia oznaczenie odpowiednich płytek i części w sposób trwały.
Przecinarki Ultra-Cut® XT mogą wykonywać znakowanie plazmowe na stali miękkiej oraz na materiałach niezawierających żelaza. Przy wykonywaniu trwałego znakowania stosowany jest argon, dzięki któremu wykonywane linie są czyste i wyraźne, informacja jest łatwa do odczytania i pozostaje na zawsze widoczna.
Przy znakowaniu plazmowym wykorzystywane są te same materiały eksploatacyjne co w procesie cięcia, nie jest więc konieczna wymiana jakichkolwiek części. Możliwe jest nawet płynne przełączanie pomiędzy znakowaniem a cięciem podczas obróbki tej samej części, bez interwencji operatora. Wszystko to odbywa się przy użyciu w pełni zautomatyzowanego systemu Ultra-Cut, kierowanego sterownikiem XT CNC z wbudowanymi parametrami procesowymi. Pozwala to uzyskać krótsze czasy cyklu i wydajniejsze procesy cięcia, dzięki czemu nasi klienci mogą ponownie wyjechać ciężarówkami na drogi, a gospodarka nadal się rozwija.

Jeśli szukasz rozwiązań w zakresie precyzyjnego znakowania części, wybierz Thermal Dynamics. Znakowanie jest tylko jednym z wielu rozwiązań w zakresie cięcia precyzyjnego, jakie można znaleźć w ofercie produktów firmy Thermal Dynamics.

Zalety

  • W procesie znakowania automatyczny układ kontroli przepływu gazu wykorzystuje argon, skracając do minimum cykl przedmuchiwania pomiędzy znakowaniem a cięciem.
  • Krótsze czasy cyklu
  • Idealnie sprawdza się w przypadku wszystkich materiałów – stali miękkiej, stali nierdzewnej i aluminium
  • Czyste i wyraźne linie ułatwiają rozpoznanie części i odczytanie informacji
  • Brak konieczności wymiany części między procesem cięcia i znakowania

Założenia

  • Typowy system: Ultra-Cut®XT 100, 200, 300, 400
  • Konieczne jest wykorzystanie systemu w pełni automatycznego
  • Funkcja dostępna dla systemów cięcia plazmowego Ultra-Cut XT

Skontaktuj się z nami

Wysyłając formularz zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności, w tym przede wszystkim z sposobem przetwarzania Twoich danych.

[recaptcha]

Częstochowa 42-207
ul. Próchnika 7/36
NIP: 573-270-27-09
REGON: 243247181

biuro@pm-project.com.pl
+48 792 006 891